Selleks, et ehitada riiulit, pole vaja teada riiulilaua pikkust mikromeetri täpsusega, piisab millimeetri täpsusest. See eest tuleb aga vältida erinevate mõõdulintide kasutamist, sest alles siis võid kindel olla, et mõõtmise juhuslik viga on väikseim. Mõõdulindid lihtsalt ei ole kõik võrdsed!

Mõõtmise täpsus on mõõdulintide puhul kõige olulisem. Seda mõõdetakse ja märgitakse täpsusklassiga. Mõõdulindi täpsusklass näitab mõõdulindi näiduhälbeid etteantud piirides. Tuleb leppida teadmisega, et mõõtesuuruse tõelist väärtust ei leita kunagi. Alati seondub mõõtmisega mõõteviga, olgu see kui väike tahes.

Üldjuhul Euroopas klassifitseeritakse mõõdulindid I ja II täpsusklassi, aga  veel on kasutusel ka III täpsusklass. Täpsust mõõdetakse 20ºC juures 50N tõmbejõuga:

MÕÕDULINDID TOLERANTS MM VASTAVALT EL NORMIDELE
  I TÄPSUSKLASS II TÄPSUSKLASS III TÄPSUSKLASS
3 MEETRIT ±0,4 ±0,9 ±1,8
5 MEETRIT ±0,6 ±1,3 ±2,6
8 MEETRIT ±0,9 ±1,9 ±3,8

 

Mõõdulinti ostes peaks seega arvesse võtma: täpsusklassi, pikkust, laiust, tugevust, ergonoomilisust, muid nutikaid omadusi ning kindlat korpust. Mõõdulinti valides informatsiooni mõõdulindi täpsusklassi ja tootja kohta leiate mõõdulindilt. Täpsusklass määrab selle, et mida väiksem viga, seda parem on mõõdulint. Alati on mõtekas muretseda parim mõõdulint ning Hultaforsi I täpsusklassi PR seeria mõõdulindid kuuluvad kindlalt parimate hulka!

howaccuratearetapemeasures
loemoodulinti