Talmeeter on Rootsi inseneri Ture Anders Ljungbergi leiutis. Kui Ljungberg tegeles oma maja renoveerimisega leidis ta, et näeb mitmeid tehnilisi puudusi tol hetkel kasutuses olevates mõõtevahendites. Ljungberg hakkas eksperimenteerima ja 1954. aastaks oli ta välja töötanud täiesti uue ning mitme funktsioonilise mõõtmisvahendi. Toode sai nimeks talmeeter pärast selle leiutaja initsiaalide TAL lisamist sõnale MEETER. Sellest ajast on talmeetrit täiustatud ja nüüdseks on olemas täiesti uus põlvkond märkemõõdulinte.
Kas kasutada traditsioonilisi mõõdulinte või talmeetrit? Kui teha valik, siis talmeeter muudab mõõtmist revolutsiooniliselt, hõlbustades mõõtmist ja märgistamist mitmes olukorras. Selles osas ongi Hultaforsi talmeeter lihtsustanud käsitööliste tööd juba aastakümneid. Talmeetri saladus peitub selles, et saate mõõta ja seejärel märkida mõõte otse oma töötoorikule ilma mõõteskaalat lugemata. Kõik tänu kindlale pidurile ja märgistusservale, mis võimaldavad mõõtmistulemuse turvaliselt mis tahes objektile üle kanda. Lisaks on sama lihtne teha nii sisemisi kui ka väliseid mõõtmisi, mõõta diagonaale, läbi- ja ümbermõõte. Kõike seda saab teha ühe tööriistaga:
- kombineeritud mõõte- ja märkevahend, millega on võimalik mõõta ning seejärel mõõtmistulemus kohe ka toorikule märkida nii, et mõõteskaalat pole lugeda tarviski
- mõõdab sisemõõtmeid sama lihtsalt ja kiiresti nagu välismõõtmeid
- väljalükatav lisa mõõtekeel on selleks, et sisemõõtmine oleks sama lihtne kui välismõõtmine
- võib kasutada ka sirkli funktsiooni ja lihtsalt kaari märkida
- jäik, kuid piisavalt paindlik mõõdulint võimaldab mõõta nii diameetrit kui ümbermõõtu
Talmeetrid on saadaval pikkustes 2, 3 ja 6 meetrit. Talmeetri mitmekülgne funktsionaalsus on see, mis muudab selle vägagi vajalikuks mõõtmisvahendiks.